سلام خدمت شما عزیزان . امیدوارم که سال تحصیلی را به خوبی پایان رسانده باشید . همانطور که میدانید فصل امتحانات فرارسیده . برخی از دانش آموزان در حالی که خوب برای امتحانات درس خوانده اند اما بهترین نمره را نمیگیرند . من برخی از مواردی را که باعث افزایش عملکرد در امتحانات میشوند را برای شما آماده کرده ام . امیدوارم به عمل کردن به این توصیه ها بهترین نمره را در امتحانات بگیرید . 

     1- با آمادگی کامل و به موقع در سر جلسه امتحان حاضر شوید . وسایل مورد نیاز مثل خودکار , ماشین حساب و ساعت را به همراه داشته باشید . با این کار همه چیز در دسترس شما خواهد بود و نیازی به قرض گرفتن وسایل دیگران نخواهید داشت . 

     2- با اطمینان خاطر و آرامش کامل در امتحان شرکت کنید . مثبت اندیشی کنید و همواره این جملات را در ذهن خود تکرار کنید : " من برای امتحان کاملاً آماده ام و به خوبی از عهده آن بر می آیم . " نگرانی را از خود دور کنید . هر گاه احساس نگرانی کردید چند نفس عمیق بکشید تا آرام شوید . قبل از امتحان با دوستانتان راجع به اضطراب و دلشوره صحبت نکنید . بهتر است بدانید که نگرانی همچون یک بیماری مسری قابل سرایت به دیگران است . 

بقیه در ادامه ی مطلب

   

    3- آرام ولی هوشیار باشید . اگر حق انتخاب دارید , مکان مناسبی را برای نشستن انتخاب کنید . نیمکتی را انتخاب کنید که بر روی آن فضای کافی برای کار داشته باشید . به پشتی نیمکت تکیه دهید و راحت باشید . 
    4- در ابتدا نگاهی گذرا به سوالات بیندازید . کلمات کلیدی ( در سوالات ) را مشخص کنید و برای پاسخ دادن به سوالات زمانبندی کنید . نکاتی که به ذهنتان میرسد و میتواند مفید باشد را در کنار آنها یادداشت کنید . 
    5- برای پاسخگویی به سوالات از یک برنامه ی منظم پیروی کنید . ابتدا به سوالات ساده تر پاسخ دهید و بعد به آنها که نمره ی بیشتری دارند . سپس به ترتیب به سوالاتی پاسخ دهید که : مشکل تر هستند - جواب دادن به آنها وقت بیشتری میگرند - نمره ی کمتری دارند . 
    6- در امتحانات تشریحی قبل از پاسخ دادن به سوالات خوب فکر کنید .
    7- در پاسخ به سوالات تشریحی , به اصل موضوع بپردازید و حاشیه نروید . در جمله ی اول اصل موضوع را بیان کنید و مقدمه ای برای آن بنویسید . سپس موضوعات را با جزئیات بیشتری شرح دهید. به سوال توجه کنید و قفط به آنچه از شما خواسته شده پاسخ دهید . از توضیحات غیر ضروری و مثال های اضافی بپرهیزید . 
    8- برای مرور مطالب وقت بگذارید. برای ترک کردن جلسه ی امتحان عجله نکنید . در انتها تمام سوالات را مرور کنید . مطمئن شوید که له تمام سوالات پاسخ داده اید . پاسخ ها را یکبار دیگر بخوانید و در صورت لزوم جمله بندی , املای کلمات و ... را تصحیح کنید . 
    9- وقتی نتیجه امتحان را گرفتید آنرا بررسی کنید . به اشکالات خود توجه کرده و سعی کنید در آن زمینه بیشتر مطالعه کنید .
    10- برای امتحانات آخر سال سوالات امتحانی کلاسی را دوره کنید تا اشتباهات گذشته را تکرار نکنید .

امیدوارم با رعایت این نکات بهتری عملکرد را در امتحانات داشته باشید . 


تاریخ : پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1394 | 11:30 | چاپ | نویسنده: nima | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.