با سلام خدمت شما دوستان عزیز . وقتی صحبت از نوابغ جهان به میان می آید , نا خودآگاه نام آلبرت انیشتین به اذهان خطور میکند , اما این فیزیکدان مضهور آلمانی جزو این فهرست 10 نفره نیست . 

ابن 10 نابغه ی برتر دنیا به ترتیب دارای ضریب هوشی به قرار زیرند :


1- بوهان ولفگانگ وون گوته :

گوته شاعر آلمانی با ضریب هوشی 210 , نمایشنامه نویس , داستان نویس , دانشمند , سیاستمدار و... بود که بزرگترین شخصیت ادبی عصر مدرن به شمار میرفت . 


2-لئوناردو داوینچی :

لئوناردو داوینچی نقاش , مجسمه ساز , معمار , طراح و مهندس ایتالیایی دومین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی 205 برخوردار بود .

بقیه در ادامه ی مطلب 

  3-امانوئل سویدن برگ :

امانوئل سویدن برگ , مبتکر مسیحی و فیلسوف و دانشمند الهیات سوئدی بود که با برخورداری از ضریب هوشی 205 در ردهی سوم قرار دارد . 


4-گوتفرید ویلهلم فون لایبنیتس :

گوتفرید ویلهلم فون لایبنیتس چهارمین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی 205 برخوردار بود . این فیلسوف آلمانی در رشته ی حقوق و فلسفه تحصیل کرد . 


5-جان استوارت میل :

جان استوارت میل فیلسوف , اقتصاد دان , و مبلغ مکتب سودمندگرایی انگلیسی بود که از ضریب هوشی 200 بهره برده بود.


6-بلز پاسکال :

بلز پاسکال، ریاضیدان، فیزیکدان، فیلسوف مذهبی و استاد نثر فرانسوی بود. ضریب هوشی او ۱۹۵ بود و اساس تشکیل تئوری مدرن احتمالات را بنا نهاد.


7-لودویگ وینگشتاین :

لودویگ جوزف یوهان ویتگنشتاین فیلسوف انگلیسی زاده شده در اتریش بود که ضمن برخورداری از ضریب هوش ۱۹۰ به عنوان بزرگترین فیلسوف قرن بیستم به شمار می رفت.


8-بابی فیشر : 

بابی فیشر که به روبرت جیمز فیشر معروف است، شطرنج باز ماهر آمریکایی بود که از ضریب هوشی ۱۸۷ بهره برده بود. این نابغه مشهور در سال ۱۹۵۸ عنوان جوان ترین شطرنج باز تاریخ را به خود اختصاص داد. بازی خیره کننده وی در مسابقات قهرمانی جهانی ۱۹۷۲ افکار عمومی آمریکا را به بازی شطرنج هدایت کرد.


9-گالیلئو گالیله : 

گالیلئو گالیله فیلسوف علوم طبیعی، منجم و ریاضیدان ایتالیایی بود که به پیشبرد علوم حرکت، ستاره شناسی و قدرت مواد کمک شایانی کرد.
وی از بهره هوشی 
۱۸۵ برخوردار بود و کشفیاتش از طریق تلسکوپ علم نجوم را متحول ساخت.


10-مادام دی استل : 

نه لوئیز جرمانی نکر بارونس دی استل هولستین معروف به مادام دی استل دانشمند، مبلغ سیاسی و سخنور فرانسوی – سوئیسی بود که از ضریب هوشی ۱۸۰ سهم برده بود. وی به عنوان واسطه ای میان فرهنگ نو استعماری اروپا به مکتب رومانتیک گرایی به شمار می رفت.


امیدوارم آموزنده باشد . نظر یادتون نره !!!


تاریخ : یکشنبه 23 فروردین 1394 | 16:10 | چاپ | نویسنده: nima | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.